Autor Wątek: dobry adwokat z Poznania  (Przeczytany 1576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline surowy

• Tata
  • oszczędny w słowach
  • *
  • Reputacja +0/-0
dobry adwokat z Poznania
« dnia: 18 Marzec 2014, 10:49:29 »
witam wszystkich , poszukuję dobrego, lecz w miarę niedrogiego adwokata dla miasta Poznania na sprawę o podwyższenie alimentów.
z góry dziękuję za pomoc

Offline bonder

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +8/-0
Odp: dobry adwokat z Poznania
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2014, 00:56:52 »
Ty chcesz te alimenty podwyższyć, czy matka-właścicielka?

Niedrogich to raczej nie ma. Moja sprawa w toku, efektów na razie nie za wiele, więc swojego Tobie nie polecę.
Słyszałem, że dosyć dobra jest Moskwa.
Na mnie dobre wrażenie zrobiła młoda i ambitna Anna Zubkowska.

Offline surowy

• Tata
  • oszczędny w słowach
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec 2014, 06:52:51 »
Dziękuję.
W odpowiedzi na Twoje pytanie to niestety ja płacę, a "właścicielka" - pani stomatolog posiadająca dwa gabinety wnosi o podwyższenie, abym więcej płacił. Jeśli mogę się poradzić to co zrobić w sytuacji, kiedy ja jestem z Łodzi, (ona w Łodzi pracuje 3 dni) ona wyprowadziła się do Poznania i stąd składa wniosek o podwyżkę, ale gabinet nr 2 ma w Opalenicy (40km za dalej Poznaniem) i tam każe mi przyjeżdżać po dzieci ( 2 weekendy w miesiącu). Zarabiam 3200 i płacę 600 córce 25 letniej i 1000 właścicielce za dwójkę (10 i 17 lat). Bardzo chcę widywać dzieci więc przyjeżdżam i kosztuje mnie to ok. 1000 zł, więc niewiele mi zostaje i podwyżka mnie dobije, więc muszę się jakoś bronić. Proszę o podpowiedź. Dziękuję

Offline Aegidius

• udzielam się
  • Reputacja +4/-0
  • Dupa nie traktor a ciągnie.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec 2014, 09:44:02 »
Kuzyn ma podobny przypadek. Musi dojeżdżać po syna 200 km. Czyli tylko jeden weekend to 800 km. Była jakaś sprawa o alimenty i skończyło się na tym, że jeszcze mu je sędzia obniżyła. Z racji tego, że ponosi duże koszty na dojazdy. Przedstawił dodatkowo faktury za paliwo.

Offline bonder

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +8/-0
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Marzec 2014, 10:02:09 »
Ja do córki mam 400 km (w dwie strony 800).
Wnioskowałem i Sąd to zatwierdził (przy poparciu psychologów), że ja jadę po córkę, a właścicielka ją odbiera.
W ten sposób niejako ona też ma ponosić konsekwencje nieuzgodnionej wyprowadzki.

Niestety też ma to swoje minusy. Właścicielka walczy zaciekle i pomimo umorzenia sprawy w prokuraturze, dalej podnosi kwestie molestowania (bo przecież nie będzie jeździć - i wg niej ja mam widywać dziecko pod obecność matki - chora sprawa). Córki nie widziałem od EURO 2012.

U Ciebie sytuacja na razie jest inna, więc spróbuj takiego rozwiązania.

Offline bonder

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja +8/-0
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Marzec 2014, 17:56:38 »
Wczorajsze spotkanie DT odbyło się w kancelarii prawnej  mec. Edyty Iacovone. Babka wydaje się bardzo rozsądna, rozumie problemy ojców i z tego co mówiła ma jakieś sukcesy w tych sprawach.
Dodatkowo współpracowała w ramach "W stronę ojca" i udzielała porad prawnych.
Co do kosztów nie wiem.